Kakaová hmota 250g - RAW

Kakao je tradičná posvätná rastlina a potravina indiánov naprieč Amazonu, kde ju využívajú po storočiach v rôznych podobách.
100 % kakaová hmota z nepražených kakaových bôbov je skutočná delikatesa plná živín a používá sa i v luxusních reštauráciach, napr. pre výrobu horúcej čokolády.

 

Balenie 250 g.

€15,35 / ks
Skladom

Dobré pre:

- prípravu luxusné horúcej čokolády

- prípravu múčnikov, dezertov a poliev

- zlepšuje náladu a psychickú pohodu

- pomáha zaháňať pocit hladu

- dodáva energiu a živiny pre telo

- podporuje nervový a kardiovaskulárny systém

- pôsobí protizápalovo

 

Obsahuje: teobromín, horčík, mangán, chróm, železo, vápnik, zinok, meď, antioxidanty, omega-6, vitamín C

 

Kakao je tradičný posvätná rastlina a potravina indiánov naprieč Amazónie, kde ho využívajú po stáročia v rôznych podobách. Odtiaľ pochádza aj naše kakao, ktoré ich odrody Criollo, považované za najchutnejší a ktorého sa svetovo pestuje už menej ako 1%. Surová 100% kakaová hmota je gurmánska záležitosť, ktorá sa vyrába zo starostlivo vybraných, umytých a usušených kakaových bôbov. Pri jeho príprave sa neprekračuje teplota 45 ° C, aby boli uchované všetky blahodarné účinky kakaa. Pripravíte z neho napr. Luxusné horúcu čokoládu alebo výdatnú polevu na múčnik.

 

Použitie: V horúcom vodnom kúpeli rozpustíme (ak chcete uchovať jeho plnej výživové spektrum, neprekračujte teplotu 45 C) a oslaďte podľa potreby, napr. Medom. Je možné zmiešať s mliekom alebo smotanou. Odporúčame pridať štipku škorice, vanilky alebo chilli, podľa Vašej chuti. Možné tiež použitý na výrobu kakaovej polevy pri príprave dezertov a múčnikov.

 

Vhodné kombinovať s *: lucumou, macou

* Pri vhodnej kombinácii dochádza k synergickému efektu, kedy celková účinnosť je ešte vyššia ako účinok každej jednotlivej časti

 

Nutričné ​​hodnoty na 100 g: Energetická hodnota: 652 Kcal / 2728 kJ. Tuky 56,4 g - z toho nasýtené mastné kyseliny 26,3 g; Sacharidy 22 g - z toho cukry 0,7 g; Bielkoviny 13,9 g; Soľ 0,1 g.

 

Obsah balenia: 100% Criollo kakao (bot. Theobroma cacao) - surová kakaová hmota

 

Upozornenie: Nie je náhradou pestrej stravy. Užívanie v čase tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojím lekárom. Nie je určený deťom do 3 rokov.

Meno značky: PlanetFriendly
Kategória: Kakaová hmota
Späť do obchodu